Wróć do listy artykułów

Munin Szaman

Zaufaj temu, kim jesteś i co umiesz

Wiele osób robi w życiu to, czego nie powinny ze względu na to, kim są i co potrafią. Do jednych spraw masz talent, do innych ci go brak. Wykonując zadanie A będziesz czuł się spełniony, czyli zadowolony, a podczas zadania B odniesiesz wrażenie, że znalazłeś się w bardzo niekomfortowych warunkach.
To od nas zależy czy będziemy zajmować się tym, czym powinniśmy, ponieważ nikt nie pokieruje nami w ten sposób, abyśmy mogli urzeczywistnić swoje talenty.
Zróbmy to sami. Zacznijmy zadawać sobie pytanie w stylu “do czego zostałem stworzony?”, “co mi odpowiada?”, “do czego mam talent?”, “co umiem i lubię robić, co przyniesie mi także sukces finansowy?”.
Dla wielu to, o czym piszę będzie mało ciekawe. Dziwne, bo osiem godzin dziennie wykonywać coś, co nie jest dla nas odpowiednie to większość naszego dnia (czyli w konsekwencji życia). Po odjęciu snu pozostają nam dwie, trzy godziny “wolnego”, i to i tak nie do końca, bo potrzeba się umyć czy odpocząć.
Jeśli dla kogoś nie jest ważne co i dlaczego robi przez osiem godzin dziennie pięć albo sześć dni w tygodniu, i to przez kilkadziesiąt lat, to zapytam co w ogóle jest dla takiej osoby ważne i co ją tak naprawdę obchodzi? Kto ją obchodzi? Bo ona sama siebie samej nie obchodzi z całą pewnością.
Powinniśmy gruntownie zająć się tematem naszej pracy, ponieważ determinuje ona całość naszego życia. Sięgnijmy po wiedzę w tej sferze, przede wszystkim po wiedzę o sobie.
Kim jestem? Co potrafię i lubię robić? W czym siebie widzę?
Nie musisz się zastanawiać w czym siebie nie widzisz i co do ciebie nie pasuje. Szkoda na to czasu, czyli życia.
Wiele osób ma głupi nawyk koncentrowania się na wszystkich możliwych minusach. A przecież osiągniesz sukces dopiero skupiając się na wszystkich możliwych plusach, ponieważ tym, co może ci go zapewnić, jest superlatyw a nie pejoratyw.
Błędu nie wyeliminujesz medytując nad wszelkimi jego odmianami, lecz jedynie poznając rozwiązanie.
Szukanie błędów i “dziury w całym”, malowanie w głowie mrocznych scenariuszy to tylko wymówka, by nadal nic nie robić ze swoim życiem.
Dzisiaj mnóstwo z nas wie, że nie chce zarabiać pieniędzy w sposób, w jaki zarabia, że czują się nieszczęśliwi w pracy, ale samo to nie daje wiedzy o tym, co do nas pasuje, co należałoby zacząć robić aby praca była pasją.
Potrzeba przypomnieć sobie o sobie samym, obserwować siebie i postawić wszystko na jedną kartę, tę z naszą własną twarzą (tym samym “wyrzucić przez okno” wszystkie inne).
To może ci zająć trochę czasu. Możesz poczuć się zdezorientowany nie widząc w którą stronę masz się zwrócić, bo przywykłeś szukać i stale odwracać się na zewnątrz, a nie nauczyłeś się patrzeć do wewnątrz.
Niemniej może się to zmienić. Zacznij teraz, “teraz jest moment mocy” głosi Huna. Nie ma na co czekać.
===
Uzdrowienie sfery pieniędzy, związku, ciała i psychiki, relacji towarzyskich i rodzinnych oraz duchowej ścieżki! Bezpłatne diagnozy ze zdjęcia. Metody huny wg Serge’a Kahili Kinga na odległość, kursy i warsztaty: muninszaman.blogspot.com

 
Munin Szaman - zdjęcie
  Munin Szaman: