Wróć do listy artykułów

Munin Szaman

Błędy są ścieżką wzrostu

Wszyscy popełniamy błędy i błędy są nieodzownym elementem rozwoju. Dziecko ucząc się chodzić przewraca się i upada – można porównać to do naszych błędów. Oczywiście nie wszystkich. Są bowiem błędy świadome, kiedy wybieramy robić to, co dla nas szkodliwe lub nie robić tego, co przynosi korzyść. Działamy wtedy z premedytacją.
Jest jeszcze sytuacja, w której popełniamy błędy, ale się na nich nie uczymy. Ignorujemy naukę. Wówczas zaczynamy dopuszczać się coraz większych pomyłek.
Błąd to normalna sprawa. Kiedy uczysz się jakiegokolwiek zawodu nie unikniesz błędu. Nie umiesz czegoś i dopiero to przyswajasz. Co innego jednak, jeśli nie chcesz się uczyć, nie chcesz się rozwijać. Twoje błędy przestają ci służyć. Zaczynają ci szkodzić.
Wszystko przesądza twoja intencja: czy chcesz wykorzystać błędy do podniesienia poziomu swoich umiejętności, czy nie. Czy zamierzasz się edukować, stawać się bardziej sprawnym i zaradnym życiowo, czy nie.
Prawdziwym błędem jest nie uczyć się na błędach. Wówczas przychodzą bardzo przykre konsekwencje.
Jeśli jednak znajdujesz w sobie moc i wolę, aby uczyć się na błędach, dalej rozwijać się, stawać się mądrzejszym i silniejszym, to nawet coś, co wielu osobom wydaje się kompletną porażką może ci pomóc, ba: MOŻE STAĆ SIĘ TWOIM KLUCZEM DO SUKCESU.
Sprawdź jak reagujesz na swoje porażki. Czy się załamujesz, siadasz i zaczynasz narzekać? Czy może postanawiasz się uczyć, poznawać nowe aspekty siebie i świata? Rozwijać swoją świadomość i moc?
Żołnierz na poligonie rozwija swoje zdolności bojowe w trudnych warunkach. Dla nas rynek pracy może być poligonem, albo jakaś dolegliwość, albo jakiś inny brak. Czy zechcemy się szkolić? Czy może pozostaniemy “mięczakami życia”?
Trudne warunki wymagają sięgnięcia do pokładów intuicji i kreatywności z jednej strony, z drugiej zdyscyplinowanego i konsekwentnego trzymania się obranej metody. Poza tym niektóre problemy mogą nam wprost służyć jako hamulce dla naszego ego. Pewne utrudnienia życiowe potrafią wyjść nam na zdrowie, oduczyć nas zgubnych nawyków, np. bezsensownego wydawania i marnowania pieniędzy czy czasu.
Problem może cię obudzić. Ockniesz się ze snu ego i hedonizmu, ponieważ życie stanie się bolesne.
Nie powinniśmy obawiać się błędów. Powinniśmy się obawiać, kiedy nie mają miejsca. Wówczas po prostu ich nie zauważamy. To oznacza, że tkwimy w błędzie. I ten błąd może się zwiększyć – mały problem stanie się wielkim problemem. Nasze zdolności jednak, mądrość i moc pozostaną takie same, i nie damy sobie z nim rady, przynajmniej w pojedynkę.
===
Uzdrowienie sfery pieniędzy, związku, ciała i psychiki, relacji towarzyskich i rodzinnych oraz duchowej ścieżki! Bezpłatne diagnozy ze zdjęcia. Metody huny wg Serge’a Kahili Kinga na odległość, www.muninszaman.blogspot.com. Roczny Kurs Huny w Internecie, inne: www.akademiahuny.blogspot.com

 
Munin Szaman - zdjęcie
  Munin Szaman: