Wróć do listy artykułów

Munin Szaman

Wszystko przychodzi we właściwym czasie

Świat jest tak stworzony, że wszystko ma swoją porę. Prawa Czasu nie da się pominąć ani oszukać. Można z nim natomiast harmonizować i współpracować.
Przede wszystkim należy je oczywiście rozpoznać.
Cokolwiek robisz, aby pojawiły się efekty, potrzeba czasu. Pewne procesy muszą pozwolić na zaistnienie pewnych wydarzeń i zjawisk.
Nawet zanim cokolwiek powiesz, musi minąć pewien czas, zanim informacje dotrą do ośrodka mowy, otworzysz usta i wyartykułujesz słowa.
Kiedy kobieta zachodzi w ciążę, musi ją przenosić średnio ok. dziewięć miesięcy.
To prawo jest oczywiste, ale nie zawsze i nie dla wszystkich. Oczekujemy natychmiastowych rezultatów od siebie i innych. Kiedy się nie pojawiają, potrafimy się wściekać, obwiniać ludzi i cały świat. Stajemy się rozdrażnieni i pełni żalu, rozczarowani… bo – niczym małe dzieci – zaczarowaliśmy się iluzją, że wszystko może dziać się natychmiast.
Gdy zaczniemy uświadamiać sobie Prawo Czasu (Czwarta Zasada Huny MANAWA), zmienimy swój sposób podchodzenia do rzeczywistości i problemów. Przestaniemy napierać i próbować robić coś na siłę. Nie będziemy się bezsensownie smucić, że jeszcze nie pokazały się efekty czegoś.
Pewne rzeczy zaczniemy pozostawiać samym sobie. Rolnik nie może spędzać całego dnia na polu i przyglądać się, sprawdzać czy zasiane rośliny wschodzą, jeżeli nie chce zwariować.
Bez stosowania się do zasady MANAWA bardzo często wariujemy. Niepotrzebnie troszczymy się o coś, co należy pozostawić prawom natury, prawom dojrzewania i wschodzenia w odpowiednim czasie.
Daj czas – sobie, partnerowi, dzieciom, klientom, szefowi, wszystkim i wszystkiemu. Jeśli nie jesteś w związku to nie spiesz się z decyzją. Daj sobie czas na rozwój i poznawanie siebie.
Kiedy pojawia się rodzina, dziecko to kończy się “młodość”, czyli frywolność. Dzisiaj tak wielu młodych ludzi po niedługim czasie staje się prawie starcami. Pośpiech ze współżyciem seksualnym kosztuje ich przedwczesną “dorosłość”.
A potem nieprzygotowani, nierozwinięci, nieukształtowani pod względem charakteru tworzą konflikty, nie wytrzymują napięć, uciekają się do alkoholu lub zwyczajnie pryskają z kraju (i ewentualnie wysyłają pieniądze na alimenty).
Mówi się nieraz: dzieci, które rodzą dzieci.
Jest taki dowcip.
Dlaczego satanistyczne zespoły metalowe grają szybko?
Bo gdy się człowiek spieszy, to się diabeł cieszy!
Nie głoszę istnienia ani wiary w diabła. Ale pośpiech gubi, dlatego jak głosi ulubione powiedzenie rzymskiego cesarza Oktawiana Augusta: “Festina lente!” (łac. “Spiesz się powoli”). Pamiętam, że powtarzała mi je również moja babcia.
===
Uzdrowienie sfery pieniędzy, związku, ciała i psychiki, relacji towarzyskich i rodzinnych oraz duchowej ścieżki! Bezpłatne diagnozy ze zdjęcia. Metody huny wg Serge’a Kahili Kinga na odległość, www.muninszaman.blogspot.com. Roczny Kurs Huny w Internecie, inne: www.akademiahuny.blogspot.com

 
Munin Szaman - zdjęcie
  Munin Szaman: