Wróć do listy artykułów

Munin Szaman

Doświadczenie nie jest tradycyjne

Wiele osób może identyfikować mnie i to, co robię z Huną, czyli hawajską wersją szamanizmu, który promuję. Sam, we własnym zakresie nie utożsamiam się ani z tą, ani z żadną inną tradycją. Tradycja jest narzędziem. Chyba tylko jakiś niezbyt zrównoważony ogrodnik identyfikowałby się z używaną przez siebie gracką.
Promuję Hunę, czyli narzędzia szamańskie, ponieważ sam z nich korzystam i stwierdziłem, że warto to robić, że ludzkość potrzebuje tej wiedzy. Dzięki niej ten świat może stawać się lepszym miejscem.
Można jednak utknąć w przywiązaniu do tradycji. Tworzy się wtedy szczególne ego – ego hunowca czy innego nadmiernego zwolennika i entuzjasty.
Nie jest to zdrowe ani korzystne dla rozwoju. Pojawia się szereg mentalnych, emocjonalnych i energetycznych ograniczeń.
Przestajesz być sobą, zachowywać się naturalne dla siebie. Jesteś sztuczny, zostałeś cyborgiem Huny czy innej metody. Uznałeś coś i kogoś ponad sobą, nieważne co lub kto to jest. W ten sposób poniżyłeś się.
Nauczyłem się tego po wielu bolesnych doświadczeniach – nigdy nie stawiać sobie żadnego guru, mistrza, autorytetu. Zarazem nigdy nie chcieć być kimś podobnym dla innych ludzi.
Z drugiej strony warto słuchać i szanować nauczycieli oraz tradycje. Można wiele poznać i się nauczyć.
To wymaga pewnej inteligencji, a przede wszystkim trzymania się własnego doświadczenia. Doświadczenie nie jest tradycyjne. Jeśli trzymasz się doświadczenia to nawet, kiedy występujesz jako nauczyciel jakiejś tradycji albo jej reprezentant, nie będziesz się poniżać i popadać w fanatyzm oraz uczyć tego samego.
Król jest tylko jeden, i ty nim jesteś w swoim królestwie – chyba, że wyzbędziesz się władzy i oddasz koronę komuś innemu. Wtedy zaczniesz spełniać cele tej osoby, a nie własne.
Podejdź do Huny, Jogi itd. jak do czegoś absolutnie praktycznego. Kieruj uwagę na korzyści, jakie może ona przynieść tobie i twoim bliskim, bo tylko to się liczy.
===
Uzdrowienie sfery pieniędzy, związku, ciała i psychiki, relacji towarzyskich i rodzinnych oraz duchowej ścieżki! Bezpłatne diagnozy ze zdjęcia. Metody huny wg Serge’a Kahili Kinga na odległość, muninszaman.blogspot.com
Roczny Kurs Huny w Internecie, inne: akademiahuny.blogspot.com

 
Munin Szaman - zdjęcie
  Munin Szaman:

Polecamy następujące produkty:

Dar uzdrawiania
Gerald Loe
Widzieć bez okularów
Marilyn B. Rosanes-Berrett
Anatomia duszy
Caroline Myss