Wróć do listy artykułów

Munin Szaman

Jak przestać czuć się bezsilnym wobec problemów

Dlaczego czujemy się bezradni? Ponieważ nie widzimy ogromnej ilości możliwości. Od tego ile zobaczysz zależy to ile zrobisz. Jeżeli nie postrzegasz energii, nie będziesz w stanie za jej pomocą uzdrawiać (mówiąc o postrzeganiu nie mam na myśli tylko zmysłu wzroku). Nieprzypadkowe działanie zależy od odpowiedniego poznania.
Powinniśmy ćwiczyć swoje widzenie. Istnieją sposoby na to, żeby rozwijać świadomość. Dużo ich znajdziemy w takich naukach, jak Joga czy Huna. Bardzo ważne jest, aby skupić się na poznawaniu zanim zaangażujemy się w jakieś działania.
Bardzo ważna jest obserwacja swojego ciała i umysłu. Bądź świadomy również tego, co dzieje się twoim duchu.
Nie musisz nawet posługiwać się jakąś konkretną techniką. Po prostu bądź uważny, uświadamiaj sobie zjawiska.
Energia podąża za uwagą – im więcej uwagi, tym więcej energii. Jeżeli chcesz więcej energii w uzdrawianiu czy innych czynnościach, potrzebujesz zaangażować więcej uwagi, świadomości, koncentracji.
Jest to odpowiedź na problem czucia się bezsilnym wobec różnych okoliczności. Bezsilność to efekt braku uwagi. Jeżeli czujesz się słaby wobec kogoś lub czegoś, to znaczy, że brakuje ci uważności.
Gdy załamujesz ręce w dziedzinie pieniędzy, dzieje się to wskutek niedoboru świadomości. Zacznij wtedy praktykować uważność. Możesz ćwiczyć koncentrację kładąc przed sobą monetę. Obserwuj ją po prostu aż poczujesz, że wystarczy. Nie musisz niczego sobie wyobrażać.
URUCHOM SWOJĄ UWAGĘ, A URUCHOMISZ ŹRÓDŁO POZYTYWNYCH ZMIAN W KAŻDEJ SFERZE SWOJEGO ŻYCIA.
Kiedyś ktoś zapytał pewnego mistrza Zen co znaczy “świadomość”. Ten odpowiedział: “świadomość” znaczy “świadomość”. Nie potrzebujesz żadnej teorii aby stać się uważnym. Bywa, że teorie osłabiają uważność z powodu natłoku towarzyszących im myśli.
===
Uzdrowienie sfery pieniędzy, związku, ciała i psychiki, relacji towarzyskich i rodzinnych oraz duchowej ścieżki! Bezpłatne diagnozy ze zdjęcia. Metody huny wg Serge’a Kahili Kinga na odległość, muninszaman.blogspot.com.

 
Munin Szaman - zdjęcie
  Munin Szaman: