Wróć do listy artykułów

Munin Szaman

Ruszaj się!

Ruch to zdrowie, a zdrowie to życie. Ruch to życie. Twoje ciało potrzebuje ruchu. Ruch ten nie może być gwałtowny ani za słaby. Mięśnie potrzebują pracować. Biorą one udział w metabolizmie umożliwiając wytwarzanie ciepła. Bez ruchu tyjesz. I stawy – są one bardzo istotne. Problemy ze stawami to jedna z najczęstszych przyczyn szukania pomocy lekarskiej. Stawy umożliwiają ruch mięśniom i całemu ciału.
Oddech – kiedy się odpowiednio nie ruszasz, zaczynasz się dusić. Przepona i mięśnie międzyżebrowe są osłabione. W oddychaniu biorą udział również inne.
Układ nerwowy siada, wraz z nim siadają mózg i zmysły. Napadają Cię irracjonalne myśli. Zaczynasz się bać “bez przyczyny” albo popadasz w obsesje i opresje, depresje… .
Lenistwo stoi za 90% problemów psychicznych, brak samodyscypliny w poruszaniu swoim ciałem. Leniu, cierpisz i będziesz cierpiał. Nie ma wymówek. Ruch to Twój wybór – jeżeli go braknie podnosisz za to odpowiedzialność.
Zapraszam do obejrzenia filmu instruktażowego na temat chińskiej gimnastyki zdrowotnej Yiquan Yangsheng Gongfa: http://psychotronet.pl/artykuly/tao/taiji-qigong/item/4-yiquan-yangsheng-gongfa-zhan-zhuang-qigong
Efekty, które przywrócą mocniej harmonię w Twoim życiu nie pojawiają się od razu, ale nie ma innej drogi. Jeżeli na nią nie wejdziesz, cierpieniu wynikającemu z braku ruchu nie będzie końca, a nawet się powiększy.
Ruch ma nieodzowne znaczenie dla pracy energii, czakr, aury, ciał subtelnych. Ruszasz nie tylko “kończynami”, ale i aurą eteryczną, astralną, mentalną. Dociera to do poziomu samego ducha.
Qigong – tak można ogólnie nazwać lecznicze praktyki z ciałem, umysłem i energią – to praktyka duchowa, kiedy wykonujesz go ze świadomością siebie, ciała i otaczającego Cię świata, okazując miłość sobie dając niezbędny do życia i zdrowia ruch.
Kilka porad:
Wiele z tego, co robisz na siedząco, możesz robić na stojąco
Poruszaj się po pokoju czy innym pomieszczeniu między zajęciami, jeśli wymagają od Ciebie dużo względnego bezruchu
Ustaw zegarek czy inny miernik np. na 30 minut i w tym czasie stój, chodź, możesz oglądać telewizję na stojąco, niech mięśnie, stawy i nadnercza pracują
Spaceruj i biegaj (możesz to robić po domu, odmierzając np. czas)
Zapisz się na zajęcia sztuk walki (zwróć uwagę czy ćwiczenia są bezpieczne), aerobiku, qigong, hatha-jogi i wszelkie inne, gdzie otrzymasz profesjonalny trening
Po prostu PORUSZAJ SIĘ.
===
Uzdrowienie sfery pieniędzy, związku, ciała i psychiki, relacji towarzyskich i rodzinnych oraz duchowej ścieżki! Bezpłatne diagnozy ze zdjęcia. Metody Huny wg Serge’a Kahili Kinga na odległość, kursy online muninszaman.pl

 
Munin Szaman - zdjęcie
  Munin Szaman: