Wróć do listy artykułów

Munin Szaman

Karma w świetle pierwszej zasady Huny

Huna uczy, że nasze życie zewnętrzne jest odbiciem stanu naszej świadomości. Kiedy świadomość jest nieprzebudzona i słaba potykamy się o przeszkody. Świat jest dla nas torem przeszkód a nie sferą wielu możliwości.
Kiedy jasno nie widzisz zaczynasz z “automatu” wiele myśleć, wyobrażać sobie, przewidywać, zastanawiać się i bać, że stanie się coś złego albo że jakiś system nie zadziała.
Huna uczy przede wszystkim jasnego widzenia. Nie jest to jakieś widzenie z teoretyzowaniem, jakiś nadzwyczajny sposób postrzegania odsłaniający istotę rzeczy. To po prostu wysoki poziom świadomości, która przejawia się przez zmysły zewnętrzne i wewnętrzne.
Huna posiada metody treningowe rozwijające świadomość, percepcję i są one najważniejsze.
To, co nazywamy karmą w świetle Huny jest po prostu konsekwencjami naszego poznania i opartego na nim działania. Zła karma to problemy, jakie stwarzamy sobie nie dbając o swoją świadomość. To te wszystkie guzy życiowe i rany, jakie zadajemy sobie brakiem dostatecznej uwagi wobec świata i siebie.
Mając niską świadomość nie widzisz jasno i wyraźnie. Dlatego wybierasz nieprawidłowo. To bardzo proste i naturalne.
Przykład: prowadzenie “po pijaku”. Jak bardzo tragiczne mogą być następstwa kierowania samochodem ze skrajnie obniżonym poziomem świadomości dowiadujemy się na okrągło z mediów.
Im bardziej osłabiona i zaniżona Twoja świadomość, tym więcej złej karmy stwarzasz.
I odwrotnie: kierując się świadomością tworzysz dobrą karmę, stwarzasz pozytywne przyczyny pozytywnych skutków.
Stan świadomości decyduje o stanie życia w każdej sferze – od pieniędzy po duchowość. Być może doświadczasz jakichś bolesnych problemów. Możesz nadal rozpaczać i mnożyć myśli i czynności osłabiające Twoją uwagę, lub możesz zacząć pracować ze swoją świadomością, aby ją przebudzić, wzmocnić, uwolnić, skoncentrować i skierować do chwili obecnej.
Sami wybieramy co zrobimy ze swoją świadomością – czy ją zaniedbany oddając się przypadkowym myślom, emocjom i płynącym z nich działaniom, czy też zechcemy podnieść jej poziom, aby przyjrzeć się problemom i znaleźć drogę uzdrowienia.
To jest wybór, przed jakim stale stawia nas życie. Nie ma automatycznego sterowania, potrzeba każdorazowo podejmować decyzję bycia świadomym zamiast uciekania w sposoby (jak alkohol i inne), które obniżają poziom świadomości narażając nas tym samym na wszelkie związane z tym nieszczęścia.
Huna uczy: zanim podejmiesz jakąś wiążącą decyzję przyjrzyj się uważnie, poznaj, niech źródlem Twojej wiedzy będzie widzenie a nie myślenie.
Im istotniejsza sprawa (praca, związek, zdrowie itd.), tym bardziej przełącz się z działania na poznanie i zwlekaj z wyborem, by nie był opaczny.
===
Uzdrowienie sfery pieniędzy, związku, ciała i psychiki, relacji towarzyskich i rodzinnych oraz duchowej ścieżki! Bezpłatne diagnozy ze zdjęcia. Metody Huny wg Serge’a Kahili Kinga na odległość, kursy online muninszaman.pl

 
Munin Szaman - zdjęcie
  Munin Szaman: