Wróć do listy artykułów

małgosia

O aromaterapii

Olejki Dr Beta, które Wam oferujemy są produkcji największej i najstarszej polskiej firmy Polleny Aromy, która od kilkudziesięciu lat specjalizuje się w substancjach zapachowych, aromatach, zapachach, esencjach i olejkach eterycznych do aromaterapii oraz kosmetykach naturalnych z serii Dr Beta. Lata doświadczeń gwarantują najwyższą jakość.

Aromaterapia to metoda medycyny naturalnej polegająca na wprowadzeniu do organizmu człowieka czynnych biologicznie substancji zapachowych z olejków eterycznych pochodzenia roślinnego. Stosuje się ją poprzez inhalacje (za pomocą kominków aromaterapeutycznych, inhalatorów, nawilżaczy powietrza, pot pourri®) oraz przez skórę (masaże, kąpiele lub kompresy).

Aromaterapia traktuje pacjenta jako integralną całość – podobnie jak medycyna Wschodu – jej zabiegi mają na celu poprawę ogólnej kondycji organizmu człowieka poprzez przywrócenie mu równowagi i pobudzenie jego naturalnych sił odpornościowych. Likwidacja doraźnej dolegliwości miejscowej jest niejako produktem ubocznym kuracji.

Ta definicja opisuje znaną od wieków metodę leczenia, której nowoczesną formę stworzył francuski chemik Rene-Maurice Gatefosse w latach 20-tych naszego stulecia. Podczas I wojny światowej zastosował olejek lawendowy jako środek antyseptyczny przy opatrywaniu rannych. Spowodowało to szybkie gojenie się różnego rodzaju obrażeń.

W Polsce tradycję aromaterapii wprowadzili autorzy książki ”Pachnąca Apteka – Tajemnica Aromaterapii” dr Władysław S. Brud i dr Iwona Konopacka-Brud oraz Pollena Aroma, która w serii Dr Beta® uruchomiła produkcję pierwszych olejków i akcesoriów do aromaterapii w Polsce.

Aromaterapia towarzyszyła człowiekowi od zarania, a najwcześniejsze wzmianki o używaniu zapachów pochodzą z czasów sumeryjskich, czyli już z 3000 r. p.n.e. i dotyczą receptur mieszanek roślinnych, głównie tymiankowych i mirtowych.

Legendarna Kleopatra, sypiała na poduszkach z płatkami róż, aby mieć piękne sny. Badania obecnie wykazują, że olejek różany zawiera składniki o działaniu relaksującym i nasennym. Zaś Elżbieta Łokietkówna, królowa Węgier, leczyła swoje dolegliwości reumatyczne i wzmacniała wigor olejkami rozmarynowym i tymiankowym.

Oferujemy Wam pełny wachlarz olejków niezbędnych do wszystkich zabiegów aromaterapeutycznych łagodzących różnorakie dolegliwości fizyczne i psychiczne jak i poprawiających nastrój.

PRZECIWSKAZANIA I OGRANICZENIA

Ze względu na oddziaływanie na psychikę dzieci nie należy stosować
olejków
: bergamotowego, drzewa herbacianego, drzewa różanego, eukaliptusowego, geraniowego, jałowcowego, neroli, rozmarynowego, sandałowego, szałwii muszkatołowej, tymiankowego, ylangowego.

Ze względu na oddziaływanie na gospodarkę hormonami w okresie ciąży nie należy stosować olejków: cyprysowego, hyzopowego, jałowcowego, kopru włoskiego, lawendowego, majerankowego, melisowego, mięty pieprzowej, rozmarynowego, różanego, rumiankowego, szałwii, tymiankowego.

Na skórę, która będzie wystawiona na promieniowanie słoneczne lub UV nie należy stosować olejków: bergamotowego, cytrynowego, grapefruitowego, limetkowego, mandarynkowego, pomarańczowego.

Ze względu na siłę oddziaływania nie przekraczać dwu kropli na jeden zabieg olejków: anyżowego, cynamonowego, eukaliptusowego, goździkowego, hyzopowego, muszkatołowego z gałki, szałwii, ylangowego.

WSZYSTKIE PRZECIWWSKAZANIA DOTYCZĄ AROMATERAPII DOMOWEJ, STOSOWANEJ WE WŁASNYM ZAKRESIE. DOŚWIADCZONY AROMATERAPEUTA MOŻE STOSOWAĆ OLEJKI WBREW TYM PRZECIWWSKAZANIOM, SZCZEGÓLNIE W ODPOWIEDNIO DOBRANYCH MIESZANKACH, W KTÓRYCH ZAWARTOŚĆ I WZAJEMNE ODDZIAŁYWANIE OLEJKÓW LIKWIDUJĄ ZAGROŻENIA.

UWAGA: NIGDY NIE STOSOWAĆ NA SKÓRĘ OLEJKÓW ETERYCZNYCH NIEROZCIEŃCZONYCH OLEJAMI ROŚLINNYMI LUB WODĄ.

Wszystkie informacje o właściwościach i działaniu terapeutycznym olejków eterycznych, ich mieszanek i wyrobów opisane w naszym sklepie, są oparte o najnowsze dane literatury przedmiotu i badania, wykonywane na zlecenie firmy “Pollena-Aroma” w klinikach i profesjonalnych laboratoriach i salonach kosmetycznych. Ponieważ działanie olejków eterycznych na organizm człowieka ma charakter indywidualny, sposoby postępowania i sugestie zawarte w opisach nie zastępują porad lekarskich i leków. Firma nie może ponosić odpowiedzialności za niewłaściwe użycie wyrobów, które kupujący stosują według własnego uznania i na własne ryzyko.

Wszystkie olejki i Vapomixy posiadają atest PZH.

Zobacz olejki eteryczne Dr Beta

Większość informacji pochodzi ze strony Polleny-Aromy i została zamieszczona za jej zgodą i wiedzą.

 
małgosia - zdjęcie
  małgosia: