Wróć do listy artykułów

Munin Szaman

Dlaczego warto się relaksować

Żyjemy w świecie pełnym stresów. Mamy różne wyzwania, które kosztują nas mnóstwo napięcia. Ogarnięcie wszystkich sfer naszego życia wymaga od nas nie lada pracy. Zużywamy zdrowie i energię zapominając o możliwości regeneracji naszego ciała i psychiki.
Jednym z najbardziej skutecznych sposobów na to, aby odzyskać utraconą energię jest relaksacja. W trakcie relaksacji nasze ciało zazwyczaj przebywa w bezruchu lub porusza się wolno, dzięki czemu możliwe jest zachowanie odpowiedniej ilości siły w jego wnętrzu. Zazwyczaj bowiem używamy nadmiernie naszego ciała, a co za tym idzie naszej energii.
Dzięki ćwiczeniom relaksacji uczymy się nowego nawyku: aby dbać o harmonię wysiłku i relaksu. Z reguły wykonując różne zadania zwracamy uwagę jedną jedynie na wysiłek. Wskutek czego tworzymy mnóstwo niepotrzebnego napięcia. Pracujemy nadmiernie wykorzystując nasz organizm.
Mamy także przekonania, że sukcesy osiągnąć można jedynie poprzez napięcie. Stąd bierze się modna filozofia pracowania bez ustanku: “bigger, better, faster, more”. Problem znajduje się z naszym umyśle ponieważ gdybyśmy słuchali naszego ciała widzielibyśmy że nie jest to dla niego naturalne.
Dzięki relaksacji możemy na nowo nawiązać kontakt z naszym ciałem i nauczyć się wsłuchiwać się w jego głos oraz potrzeby.
Nasze umysły zazwyczaj funkcjonują sposób nieprawidłowy czyli nie zgodne z naturą ciała i życia. Odpowiadają za to relatywne przekonania płynące z różnych systemów myślowych, a nie z obserwacji i doświadczenia.
Że relaksacji możesz pohamować swój nawykowy sposób myślenia dzięki czemu odpocznie twój układ nerwowy mózg i cały organizm.
Myślenie i wyobrażenia bombardują nasze ciała zmuszając je do nienaturalne i pełnych stresu reakcji.
Właściwa relaksacja jaką spotykamy na przykład na przykład w Hunie rozluźnia nie tylko nasze ciało, ale również redukuje stres emocjonalny, mentalny i duchowy.
Kiedy rozluźniasz się świadomie masz możliwość nauczenia swojego umysłu nowych nawyków, które będą sprzyjały zdrowiu fizycznemu i psychicznemu.
Relaksacja ma również istotny wpływ na zachowanie się kanałów energii, czakr i ciał subtelnych. Jest ona nieodzownym elementem skutecznej medytacji i technik samouzdrawiania.
===
Uzdrowienie sfery pieniędzy, związku, ciała i psychiki, relacji towarzyskich i rodzinnych oraz duchowej ścieżki! Bezpłatne diagnozy ze zdjęcia. Metody huny wg Serge’a Kahili Kinga na odległość, kursy i warsztaty: http://www.muninszaman.blogspot.com

 
Munin Szaman - zdjęcie
  Munin Szaman: