Wróć do listy artykułów

Munin Szaman

Pozbywaj się szkodliwych nawyków

Przeszkadzamy sami sobie na wiele sposobów. Możemy winić świat i ludzi za to, co się nam przytrafia, ale zadajmy sobie pytanie: na ile to nasze własne nawykowe działania przyczyniają się do naszych niepowodzeń?
Odpowiedź może nas zdumieć.
“Puszka Pandory” to nasza własna podświadomość.
Powinniśmy rozpocząć gruntowną pracę nad swoją podświadomością i zacząć eliminować z niej wszystkie nawyki, które stają na drodze naszemu szczęściu.
Eliminacja nawyku polega na jego uświadomieniu sobie, relaksacji i zmianie w przeciwieństwo poprzez skupienie uwagi na wzorcu, który jest jego odwrotnością.
Dla przykładu chcemy pozbyć się nawyku palenia papierosów.
Uświadamiam sobie, że mam problem (IKE)
Relaksuję się za pomocą jakiejś techniki lub bez (KALA)
Stawiam sobie cel, który jest odwrotnością nałogu, np. niepalenie, abstynencja nikotynowa (MAKIA)
Często i wytrwale powracam do nowego wzorca (MANAWA)
Szczere powiedzenie sobie, że jest się od czegoś uzależnionym, że coś sprawia nam problem może być dla nas trudne. Spojrzenie prawdzie w oczy nie zawsze jest wygodne. Nie ma jednak innej opcji, jeżeli chcemy uzdrowić swoje życie.
Można zrobić sobie katalog szkodliwych nawyków, zapisać je na kartce, podzieliwszy ją wcześniej na dwie części. Po lewej stronie np. zapisujemy szkodliwe uzależnienie (bez względu na dziedzinę), a po prawej przeciwieństwo.
Można pracować z taką listą gdzie chcemy i kiedy chcemy, dopisywać różne problemy i powracać do wzorców, będących ich odwrotnościami.
Moc do zmiany jest w naszych rękach, ale musimy się zaangażować.
===
Uzdrowienie sfery pieniędzy, związku, ciała i psychiki, relacji towarzyskich i rodzinnych oraz duchowej ścieżki! Bezpłatne diagnozy ze zdjęcia. Metody Huny wg Serge’a Kahili Kinga na odległość, www.muninszaman.pl

 
Munin Szaman - zdjęcie
  Munin Szaman: