Wróć do listy artykułów

Munin Szaman

Huna - opcja nie dla leniwych

W Hunie poznanie jest istotne, ale działanie również. Działanie to realizacja poznania. Jestem świadomy ale nie poprzestaję na tym. Widzę problem, ale coś z nim robię. Oczywiście przyglądam mu się i pogłębiam swoją wiedzę, ale to nie wystarczy.
Samo skupianie uwagi jest pewnym konkretnym działaniem, ale nam chodzi tutaj o stosowanie metod.
Nie brzmi to może zbyt dobrze: metoda. Dobre dla maszyny czy robota, ale nie dla człowieka. Wielu ludzi nie chce słyszeć o metodach. Przecież życie jest spontanicznym i osobowym aktem twórczym. Metoda? To dobre co najwyżej dla cyborga.
Co to w ogóle jest „metoda” wg Słownika PWN?
„Świadomie stosowany sposób postępowania mający prowadzić do osiągnięcia zamierzonego celu”. Hmm… świadomie, to coś dla nas. Robot nie ma świadomości (choć niektórzy mogliby się z tym kłócić).
„Świadomość” to pierwsza zasada Huny, „cel” trzecia, „sposób postępowania” siódma.
Wiem, że trudno przychodzi uczyć się metod i poznawać nowe rzeczy. Ale w metodzie przejawia się duch-świadomość-osoba.
Metody nas otaczają, decydują o naszym życiu, zdrowiu, powodzeniu. Wszystko opiera się na metodach – na sprawdzonych sposobach robienia czegoś. Czy jesteś tego świadomy, czy nie postępujesz metodycznie włączając telewizor, czesząc się, myjąc, mówiąc itd.
Wszystko, co robimy opiera się na doświadczeniu. Można tworzyć nowe metody, być kreatywnym generalnie, ale wszędzie, gdzie pojawiają się świadomość i cel, zachodzi potrzeba zastosowania metody jako usystematyzowanego sposobu działania czy też zestawu reguł postępowania.
A to wymaga pracy.
Osoby, które mają świadomość i stawiają sobie cele oraz które stać na pracę uczenia się nowych rzeczy a potem wprowadzania tego w czym osiągają szczyty. Inni pozostają w dole. Natura nie przewidziała opcji dla leniwych. Kto się nie rozwija, ten się cofa.
Stań się świadomy swoich potrzeb, pragnień – zaobserwuj siebie, zapytaj się siebie czego chcesz.
Zamień marzenia na cele – skonkretyzuj to, czego chcesz, możesz to zapisać, cel niekoniecznie musi być szczegółowy, ale powinien być czymś.
Poszukaj sposobu, by osiągnąć swoje cele i działaj – sięgnij do poradników, do własnego doświadczenia, idź na kursy, szkolenia, do szkół, na studia, wszędzie, gdzie możesz znaleźć wiedzę i umiejętności oraz ludzi, które pomogą Ci w realizacji Twoich celów (prawdopodobnie będziesz się musiał sporo nauczyć, choć zależy to od stawianych celów).
===
Uzdrowienie sfery pieniędzy, związku, ciała i psychiki, relacji towarzyskich i rodzinnych oraz duchowej ścieżki! Bezpłatne diagnozy ze zdjęcia. Metody Huny wg Serge’a Kahili Kinga na odległość, kursy online muninszaman.pl, swiathuny.pl

 
Munin Szaman - zdjęcie
  Munin Szaman:

Polecamy następujące produkty:

Anatomia duszy
Caroline Myss
Analiza psychometryczna
Max Freedom Long