Wróć do listy artykułów

Sławomir Majda

Palenie papierosów, szydełko i swetry robione na drutach. Aspekty braku seksu.

Na początku informuję, że nigdy nie paliłem papierosów ani podobnych używek. Nie musiałem też zwalczać nałogu palenia, ani jego zdrowotnych skutków.

Jeśli przejrzymy sobie wizerunki osób powszechnie znanych, to niekiedy na pierwszy plan wybija się wielkie cygaro w ustach np. amerykańskich gangsterów, premiera Churchilla czy potężna fifka Gorge Sand kochanki Chopina.

Często na filmach pokazywane są pary jakie po seksie sięgają jeszcze w łóżku po papierosa. Za czasów ,,komuny” kiedy nikt nie marzył o dostawach taniej chińskiej odzieży, co ładniejsze ubrania, sukienki, garnitury wykonywano warsztatowo u krawców, a swetry i im podobne wdzianka rozmaite kobiety robiły na zamówienie po domach, z dostarczonej im włóczki. Kilka znajomych mi podówczas dziewcząt zajmowało się ,,po godzinach’ dzierganiem swetrów zarobkowo. Powychodziły za mąż, kontakty się pourywały, zmieniły się też realia finansowe, gospodarcze oraz gusta. Dziś już niewiele osób szydełkuje. Nie znam nikogo kto obszywa koronką chusteczki.

Nie jedna z onegdajszych panien dziergających kiedyś szaliki i swetry po wyjściu za mąż, nie znalazła spełnienia w seksie z nim i poszukała go z kochankami. Znajomy robiący w młodości swetry na drutach, po ożenku zrezygnował jednak z noszenia obrączki, zamieniając ją z biegiem lat na perłowe klipsy, niczym król Henryk III Walezy.
Fifka z papierosem, lub papieros w żeńskich ustach źle świadczy o wiedzy ich mężczyzn na temat seksualności kobiet i samych kobiecych orgazmów. U mężczyzn papieros raczej będzie dowodem braku seksu we dwoje.
Istnieje pewien cykl związany z paleniem papierosów u młodzieży a ich rodzącymi się potrzebami seksualnymi. Zwykle jedno i drugie pojawia się łącznie najszybciej w wieku 10-13 lat. Bywają też dzieci palące papierosy w wieku kilku lat, jak też świeżo poślubieni małżonkowie jacy zwiększają ilość i jakość palonych papierosów, cygar po ślubie. Papieros u dojrzewających dzieci jest oznaką ich potrzeb seksualnych, a że palą też staruszkowie i osoby dojrzałe…. z uwagi na:
a) Zbyt małą częstotliwość zespoleń seksualnych, lub ich brak.

Kompleks penisa pokazywany podobną fają w męskich zębach może też oznaczać, jak dowodzi psychologia, rozmyślań o wielkości lub sprawności, ew użyteczności penisa. W przypadku kobiecych fifek, cygar, papierosów, trzeba zauważyć, że damskie są raczej:
—mniejszej średnicy
—słabszej mocy niż palone przez panów.
Są też u kobiet oznaką niespełnień i braku orgazmu- seksu, a nie wielkości czy średnicy, długości samego penisa, lub nawet braku własnego penisa jako kobiecego narządu o jakim podobno ciągle kobieta myśli i dość dobrze ów brak okazuje. Inaczej jeszcze mówiąc chodzi o brak NIE własnego kobiecego penisa, a o brak penetracji pochwy za pomocą penisa dostępnego dla niej. Jeszcze inaczej to ujmując; chodzi o brak towarzystwa w życiu danej kobiety zarówno w kuchni, salonie, jak i w sypialni. Choć badacze nie pracujący z karmą Dusz opisują to inaczej. jako
,,zazdrość o członek (niem. Penisneid, ang. penis envy) – w klasycznej psychoanalizie żeński odpowiednik kompleksu kastracyjnego, zazdrość dziewczynek o posiadanie członka przez chłopców, wynikająca z odkrycia różnic anatomicznych między płciami. W życiu dorosłym zazdrość może przyjąć różne patologiczne lub wysublimowane formy.
Pojęcie w nurtach neopsychoanalitycznych (zob. Karen Horney) jest interpretowane jako chęć osiągnięcia przez kobiety pozycji mężczyzn w patriarchalnym społeczeństwie – członek staje się tu symbolem praw i możliwości mężczyzn, które w takich społeczeństwach nie są dostępne dla kobiet. Jak pisze badaczka Kate Millet, kobiety nie zazdroszczą mężczyznom penisa, lecz możliwości, jakie daje posiadanie penisa
.” Link

Gdyby jednak rzeczony mężczyzna dobrze ,,okazywał” swoją męskość to kobieta dobrze okazująca kobiecość czego miałaby mu zazdrościć i w imię czego? Przecież żadnej rozumnej niewieście jej własne obrośnięte piersi nie są do niczego potrzebne, nie są też oczekiwane.
Z kolei prostytutki i kobiety z taką karmą, a zwłaszcza boginie seksu potrafią dymić i palić papierosy jak smoczyce. Nawet jeśli w aspekcie spełnień seksualnych niczego im fizycznie nie brak. Warto wówczas dociekać, czego tak naprawdę brakuje Duszy, lub jakie braki myśli że ma.

 
Sławomir Majda - zdjęcie
  Sławomir Majda: