Wróć do listy artykułów

Sławomir Majda

Współautorzy: M.S.

,, Motorniczy” (jako funkcja) aspekt ludzkiej Duszy

Motorniczy – zawodowy maszynista. Zawód motorniczego wywodzi się bezpośrednio od woźnicy, gdyż w początkowym okresie stosowane były wyłącznie tramwaje konne. Pierwsze tramwaje elektryczne nie posiadały osłoniętej kabiny motorniczego i kierujący narażony był na zmienne warunki atmosferyczne. Z czasem wprowadzono owiewki i szyby z przodu wozu, a następnie kompletne kabiny. Początkowo zawód ten był zarezerwowany wyłącznie dla mężczyzn.
Możliwe, że kiedyś widziałeś duszę własną lub cudzą siedzącą za konsolą sterowniczą. W tym aspekcie najlepiej pasująca nazwa to chyba jest ,, Motorniczy”, czyli Dusza sterująca poprzez niego własną osobowością.
Zwykle jest to postać męska, siedząca przy pulpicie, na którym ma szereg błyskających lampek, dźwigienki, joysticki itp.
W rozważaniach z innymi widzącymi dociekaliśmy wielokrotnie jaki to poziom duszy- przyczynowy, a może jeszcze wyższy, tylko z której warstwy aurycznej. ?

,, Motorniczy” aspekt Duszy – to taki jej jakby to powiedzieć-dodatek. Jest wykonawczym aspektem, a raczej przejawieniem, przeznaczony do WYKONYWANIA jej poleceń. Nie jest to osobowość czyli np. ty, lub twoi krewniacy, znajomi. Dusza całkowicie i zawsze może sterować własnym ,, Motorniczym”.
Nie jest to umysł Duszy, nie nie jest to Mózg, nie jest decydentem, bo wyłącznie Ona (dusza) myśli i decyduje. W pewnym stopniu jest to wykonawczy robot.
Przyrównując do komputerowych gier np. The Sims.
- Osobowość to Sims -Simsem steruje Motorniczy
-a ponad nim jest Dusza
Niektórzy ludzie mają przekonania, że kiedy się Motorniczego przerobi(przekona) to może Dusza weźmie się do pracy. To tak jednak nie działa.
Po Motorniczym wiadomo jaki jest jego pan (dusza). Bywa, że miejsce gdzie przebywa jest zadbane, a on sam jest schludny.
Bywa, że miejsce gdzie przebywa, przypomina chlew. Wówczas Motorniczy w panice i natychmiast chowają się przed widzącymi. Pojawiło się pytanie -czemu?
Jest tego kilka powodów: a) Dusza nie chce go pokazać.
b) Po co ujawniać kolejny mechanizm jaki łączy osobowość i Duszę- dopiero zamieszanie by było….A już jest – kiedy ludzie praktykujący nadal mają problemy ze zrozumieniem pewnych rzeczy.
c) Dusza powiedzmy, ukrywa swoje plany oraz problemy.

Łatwiej Duszom jest tworzyć iluzje na swój temat, mamić niż żyć w prawdzie. Wówczas Dusza u swojego Motorniczego i w jego ,,kabinie” wszystko układała ..hm upycha. Widząc Go, widzisz to co Dusza zepchnęła na śmietnik swojej niepamięci i życiowy chaos.
Są tu zepchnięte uczucia, brzydota, niepokoje Duszy, których na zewnątrz nie chce wyrazić i pokazać innym Duszom. Dla tego to u jednostek pomieszanych Motorniczy panikuje, chowa się lub osłania czym popadnie.
Patrząc na niego, widzisz to jak dusza lub osoba się naprawdę czuje, lub co chowa, przed czym ucieka. Widać od razu jakie ma lęki a niekiedy też chlew we własnym życiu. To mnie już kilka razy zaskoczyło kiedy osoba i dusza pokazuje klasę i szyk, ale jej Motorniczy chowa się jak karaluch. Przyglądając się bliżej blokadom zobaczyć możemy wówczas, jeśli to kobieta, inicjacje w czarną modliszkę, wiedźmę a nawet wynikający z tego brak orgazmu w seksie i niespełnienie życiowe.
Może być i tak, że Motorniczy -mężczyzna strojny jest w damskie ciuszki. Wówczas osobowość ma chaos w sypialni a pod domem autobus kochanków obojga płci.
Konkludując, kiedy panikuje Motorniczy, to panikuje sama dusza wiedząca, że rozpoznałeś ją prawdziwą. Choć przed Bogiem i ludźmi zgrywa pewną siebie, a nawet arogancką.

 
Sławomir Majda - zdjęcie
  Sławomir Majda: